Rhode Island

Državna zastava Rhode Islanda


Lokacija države Rhode Island

Kapital: Providence

Prebivalstvo: 1.057.315 (Vir: Popis ZDA 2012)

Glavna mesta: Providence, Warwick, Cranston, Pawtucket, East Providence

Meje: Connecticut , Massachusetts , New York (morska meja), Atlantski ocean

Bruto domači proizvod (BDP): 50.956 milijonov USD (ameriško Ministrstvo za trgovino 2012)

Ključne panoge:
Nakit, kovinski izdelki, ladjedelništvo, zdravstvo, turizem in električna oprema
Kmetijski proizvodi vključujejo mlečne izdelke, jajca, drevesnice in zelenjavo

Kako je Rhode Island dobil ime: Državna spletna stran pravi, da je ime prišlo od nizozemskega raziskovalca Adriaena Blocka, ki je poklical deželoRoodt Eylandt, kar pomenirdeči otok.Ime je dobil po rdeči glini obale Rhode Islanda.

Drugi viri trdijo, da ime prihaja od italijanskega raziskovalca Giovannija da Verrazzana, ki je menil, da je eden od otokov ob obali Rhode Islanda videti kot otok Rodos ob grški obali.

Atlas države Rhode Island
Za večji pogled kliknite na zemljevid

Državni simboli Rhode Islanda

Vzdevek države: Ocean State

Slogan države: Sprostite se

Državni moto: Upam

Državna roža: Vijolična

Državna ptica: Rhode Island Red Chicken

Državne ribe: Progasti bas

Državno drevo: Rdeči javor

Državni sesalec: NA

Državna hrana: Kava Mleko

Postati država

Datum sprejema: 29. maja 1790

Število sprejetih: 13.

Predhodno ime: Kolonija Rhode Islanda in plantaže Providence, takrat suverena država v Konfederaciji

Poštna okrajšava: RI

Zemljevid države Rhode Island

Geografija Rhode Islanda

Skupna velikost: 1.045 kvadratnih milj (vir: Popis 2003)

Geografska nizka točka: Atlantski ocean na morski gladini (vir: ameriški geološki zavod)

Geografska najvišja točka: Jerimoth Hill na 812 čevljev, ki se nahaja v okrožju / pododdelku Providence (vir: US Geological Survey)

Centralna točka: Nahaja se v okrožju Kent približno 1 miljo jugozahodno od Cromptona (vir: US Geological Survey)

Okrožja: 5 (vir: Nacionalno združenje okrožij)

Vodna telesa: Atlantski ocean, zaliv Narragansett, zvok Rhode Island, zvok Block Island, rezervoar Scituate, reka Sakonnet

Slavne osebe

  • Chris Van Allsburg - avtor, ki je napisal Jumanji, The Polar Express in Zathura
  • George Cohan - glasbeni skladatelj, ki je napisal domoljubne pesmi, kot sta 'Ti si velika stara zastava' in 'Tam zunaj'
  • Elisabeth Hasselbeck - voditeljica pogovorne oddaje in zvezda resničnostne televizije
  • Matthew C. Perry - ameriški pomorski poveljnik
  • Gilbert Stuart - umetnik, ki je naslikal slavni portret Georgea Washingtona
  • Meredith Vieira - voditeljica pogovorne oddaje in voditeljica novic

Zabavna dejstva

  • Rhode Island je najmanjša ameriška država na geografskem območju.
  • Newport, RI, je imel prvi cirkus v ZDA leta 1774.
  • Uradno ime Rhode Islanda je Rhode Island in plantaže Providence.
  • Teniška dvorana slavnih se nahaja na Rhode Islandu.
  • Vsi prebivalci države živijo približno 30 milj od vode.
  • Bila je zadnja od prvotnih trinajstih kolonij, ki so postale država.
  • Najstarejši vrtiljak v ZDA je Vrtiljak Flying Horse, ki se nahaja na Watch Hillu.
  • Uradna državna skala je kumberlandit. To je redka skala in jo najdemo le v državi.
  • Vzdevek dobi zaradi tega, ker ima toliko morske obale za tako majhno državo.
  • Rhode Island je leta 1652 sprejel prvi zakon, ki je prepovedal suženjstvo.

Poklicne športne ekipe

Na Rhode Islandu ni večjih profesionalnih športnih ekip.



Za državne simbole, zastavo, zemljevide, zemljepis in zabavna dejstva:

Alabama
Aljaska
Arizono
Arkansas
Kalifornija
Kolorado
Connecticut
Delaware
Okrožje Columbia
Florida
Georgia
Havaji
Idaho
Illinois
Indiana
Iowa
Kansas
Kentucky
Louisiana
Maine
Maryland
Massachusetts
Michigan
Minnesota
Mississippi
Missouri
Montana
Nebraska
Nevada
New hampshire
New Jersey
Nova Mehika
New York
Severna Karolina
Severna Dakota
Ohio
Oklahoma
Oregon
Pensilvanija
Portoriko
Rhode Island
juzna Carolina
Južna Dakota
Tennessee
Teksas
Juta
Vermont
Deviški otoki
Virginia
Washington
Zahodna Virginija
Wisconsin
Wyoming